Archiv novinek r. 2015
 

22.12. 2015 Členství ČJF 2016
Prosím všechny členy naší Stáje Horse Mane (noví i stávající), kteří chtějí být registrovaní v roce 2016 pod Českou jezdeckou federací (ČJF) za účelem závodů, složení ZZVJ nebo jen kvůli úrazové pojistce, která je automaticky zahrnuta v ročním členství (jde o kolektivní úrazovou pojistku všech členů ČJF u VZP), aby se mi nahlásili na gabriela.prokopiusova@seznam.cz do 15. 1. 2016, roční členství u ČJF stojí 100 Kč a u nových členů je potřeba pro přihlášení jméno a rodné číslo.
 

15. 11. 2015 Hobby parkury Mělník

I přes nepřízeň počasí vyjely Adéla Bártová a Klára Cenková na nejspíš poslední letošní hobby parkurky na Mělník. Pro Adélu to byl úplně první start a moc se jim to s Octávkou povedlo, závodily na překážkách 60 a 70 cm, obě soutěže byly při dekokování spojené a nakonec vybojovaly 2. a 3. místo, Klára s Carnevalem závodili ve stejných soutěžích a umístili se na 4. místě. Moc gratulujeme!

 

12. 11. 2015 Nová ponička Kačenka
Kačenka je 125 cm vysoká ponička. Pátří mezi jedince plemene pony. Je hodná, mazlivá. Má hodně zkušeností s dětmi. Svým milým a klidným pohledem si získá srdce každého. Více se o ní dozvíte v sekci "Naši koně". Odkaz na album s fotografiemi naleznete v sekci "Fotogalerie".
 

7. 11. 2015 Hobby závody Čakovičky
Dnes vyjela Romana se Shiree do Čakoviček na hobby závody. Holky se měly účastnit soutěže stupně Z.

Naše dvojice se při opracování rozeskákala. Bohužel při samotném parkuru se jim lepila smůla na kopyta.
Shodily druhý skok a třetí kolmák Shiree odmítla přeskočit. Romče bylo jasné, že nemá cenu nutit Shiree skákat profilový skok znovu a tak si to se Shiree opravila překonaním překážky č. 1. To znamenalo, že naše dvojice byla vyloučena pro skok mimo pořadí.


23. 10. 2015 Klisna Purgetta

Dnes k nám byla přivezena klisna Purgetta. Je to nová posila našeho koňského týmu. Je příslušnicí plemene anglický plnokrevník. Více se o ní dozvíte v sekci "Naši koně".
 

Listopad 2015 - Jezdecká školka pro děti

Pro děti ve věku 6 - 15 let otvíráme od začátku listopadu 2015 jezdeckou školku. Více se dozvíte v sekci "Jezdecká školka".

 
20. 10. 2015 Voltižní cvičení
Pro malé i velké nově nabízíme možnost zacvičit si lehké voltižní cvičení na madlech na hřbetu koně, cvičení je vhodné pro zájemce všech věkových kategorií, malým dětem může pomoci i při rozvoji motoriky. Cvičení se dá přizpůsobit i konkrétnímu zdravotním potížím a zaměřit se na určitou část těla, například protažení zádových svalů při sedavém zaměstnání.
   
 

16. 10. 2015 Zprávičky na ČT D v 18:45

Ve zprávičkách uvidíte naše dětské a koňské hvězdy, minulý týden si naši stáj vybrala k natáčení reportáže pro děti paní reportérka z české televize. Odkaz naleznete ZDE.
 
 

10. 10. 2015 Oficiální závody Kolín
I přes nepřízeň stredečního a čtvrtečního dne se v sobotu 10. října konaly oficiální závody v Kolíně a Romana V. se Shiree nechtěly chybět.

V první soutěži, což bylo ZM s návazným rozeskakováním se naše dvojice trochu sehrávala dohromady po delší skokové pauze. Shiree se tak trochu necítila ve své kůži a skákání proti lidem, kteří jí zajímali více než překážky, si vybralo svoji daň a v základním kole parkuru ukopla čtvrtý skok. V soutěži stupně ZM se předvedlo něco kolem 45 dvojic.

Holky si před druhou soutěží - Z s navazným rozeskakováním - měly čas oddechnout. Romana si s hrůzou procházela stanovený kurz parkuru. Parkury byly hodně točivé ale pro diváky byly zajímavé a akční. Startovní listina čítala něco kolem 25 konkurentů. Naše holky vjely na parkur a základní kolo překonaly čistě, to znamenalo, že mohou pokračovat do návazného rozeskakování. Romana se Shiree nasadily ještě větší rychlost a rozeskakovaní o čtyřech skocích zajely za 18 sekund a pár setin k tomu. Netrpělivě čekaly jestli je někdo nepřekoná. Nikomu se to nepodařilo a tak naše holky zvítězily ve svém třetím Z v životě.

    ZM s navazným rozeskakováním
        - Romana a Shiree - 4 tr. body v zákl. kole (26. místo)
    Z s návazným rozeskakováním
        - Romana a Shiree - 1. místo


Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".
 

8. 10. 2015 Úspěšně složené ZZVJ
Klára Cenková a Anička Husková dnes úspěšně složily Zkoušky základního výcviku jezdce. Děvčatům gratulujeme.


4. 10. 2015 Hobby drezúry Mělník

Klára C. a Anička H. vyjely na poslední hobby závody před zkouškami základního výcviku jezdce.
Tentokráte ale na kolbišti pouze opracovávaly. Navštívily drezúrní obdelník, aby si vyzkoušely zajet drez. úlohu před rozhodčím.

Holky jely s naší profesorkou na drezúru i skoky. Indie dnes předvedla, že nepatří mezi dosloužilé koníky, ale že je schopna stále předvádět na obdelníku to nejlepší :).

Jako první vyjela s Inďou Klárka. Za svůj výkon si Klárka odvezla 62%! V úloze Z1 se předvedlo celkem 13 jezdců. Pozorně jsme poslouchali výsledky dalších a dalších jezdců, dokud neměla jít na řadu Anička. Nikdo však Klárku s Indií nepřekonal, takže bylo jasné, že Indie bude soupeřit sama se sebou.
Anička startovala jako poslední a my jsme doufali, že i jí se povede zajet úloha precizně. Za svůj výkon si odvezla 60,2%!

Pro naše holky to znamenalo první 2 místa :).

Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".

    Drezúrní úloha Z1
       
- Klára a Indie - 1. místo (62%)
        - Anička a Indie - 2. místo (60,2%)2. 10. 2015 Potvrzení březosti
Dnes večer bylo potvrzeno, že Indie bude maminkou!

 

27. 9. 2015 Hobby závody Mělník
Tuto neděli se holky účastnily posledních hobby parkurů před ZZVJ (zkoušky základního výcviku jezdce).

Klára C. sedlala Carnevala a účastnila se s ním soutěží - dvoufázové skákání 60 cm a dvoufázové skákání 70 cm. Pro oba to byl první společný start na závodech. První soutěž zajeli bezchybně a hlavně rychle. S časem 37 vteřin z druhé fáze se ocitli na 1. místě. V druhé soutěži bohužel shodili 3. skok v první fázi. Po zveřejnění výsledkových listin doplníme umístění.

Pro Aničku H. se Shiree byly tyto závody také první společné. Účastnily se soutěží - dvoufázové skákání 70 cm a dvoufázové skákání 80 cm. V první soutěži Anička trochu za zmatkovala a špatně najela na skok a musela na něj najíždět znovu. Tento mánevr bohužel dvojici připsal časovou ztrátu. Jinak si za čistě zajetý parkur odvezly 5. místo. Ve dvoufázovém skákání 80 cm se holkám přilepila smůla ke kopytům a odvezly si 4 tr. body z první fáze.

Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".

    Dvoufázové skákání 60 cm
        - Klára a Carnevalo - 1. místo
    Dvoufázové skákání 70 cm
        - Klára a Carnevalo - 4 tr. body (1. fáze)
        - Anička a Shiree - 5. místo
    Dvoufázové skákání 80 cm
        - Anička a Shiree - 4 tr. body (1. fáze)
 

4. 9. 2015 Hobby závody Equus Kinsky
V pátek se hobby závody konaly v areálu Equus Kinsky. Tento nádherný areál se nachází v Hradišťku u Sadské.
Romana V. se přihlásila do dvou soutěží, parkur do 80 cm na styl jezdce a druhou soutěží byl parkur do 90 cm na limitovaný čas.

Soutěže na styl se naše dvojice účastnila poprvé v životě a tak Romana nevěděla co je bude čekat. Dvojice předvede předepsaný kurz a po dokončení parkuru je slovně ohodnocena rozhodčím a po ohodnocení je udělena celková známka. Z celkové známky se strhávají trestné body za schozené překážky a za překročení stanoveného času. Holky tedy vyjely do neznáma. Po dokončení parkuru byla udělena naší dvojici pochvala za předvedení velmi pěkného parkuru, za dobré tempo a dobře zvolenou stopu mezi překážkami. Romana dostala pochvalu za sed a vedení koně. Za tento výkon si naše dvojice odvezla celkovou známku 8.0. S touto známkou nakonec holky obsadily 2. místo z 21 soutěžících.

Ve druhé soutěži Shiree nešťastným způsobem ukopla hned první skok a celkově byl parkur na umístění velmi rychlý, ale i tak naše holky předvedly pěkný parkur a odvezly si 4 trestné body a 13. místo z 19 soutěžících.

Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".

    Parkur do 80 cm na styl jezdce
        - Romana a Shiree - 2. místo
    Parkur do 90 cm na limitovaný čas

        - Romana a Shiree - 13. místo

 

2. 8. 2015 Hobby závody Mělník
V neděli se na mělnickém kolbišti ukázaly holky Klára C. se Shiree a Anička H. s Octávkou. Obě holky jeli soutěže dvoufázové skákání 60 a 70 cm.
Klára C. a Anička H. předvedly vydařené parkury. Klára se Shiree si z obou soutěží odvezla 1. místo. Anička s Octávkou si za 60 cm odvezly krásné 3. místo a z druhé soutěže odjely s osmi trestnými body v 1. fázi.


Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".

    Dvoufázové skákání 60 cm
        - Klárka + Shiree - 1. místo
        - Anička + Octávka - 3. místo

    Dvoufázové skákání 70 cm
        - Klárka + Shiree - 1. místo
        - Anička + Octávka - 8. místo

 

29. 7. 2015 Hobby závody Mělník
Dnes se na Mělnickém kolbišti utkali v né malé konkurenci Radek P. s Karlem a Romana V. s Marikou. Pro Mariku to byl historicky první start na závodech za naši stáj a pro Karla první start na závodech v této sezóně.

Radek s Karlem se zúčastnili soutěže vysoké 70 cm a odvezli si 4 trestné body z první fáze a umístili se na 11. místě. V další soutěži (80 cm) Karel zapoměl zadní nohu na šestém skoku a pak se mu nelíbil bubák na osmém skoku v první fázi, takže dohromady si z parkuru odvezli 12 trestných bodů a 14. místo.

Romča s Marikou se v první soutěži (70 cm) dostala do druhé fáze ve které shodily čtvrtý skok a odvezly si 4 trestné body a 5. místo. Ve druhé soutěži (80 cm) Marika shodila osmý skok v první fázi a pro dvojici to znamenalo 4 trestné body a 12. místo.

Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".

    Dvoufázové skákání 70 cm
        - Romana V. a Marika - 5. místo
        - Radek P. a Carnevalo - 11. místo
    Dvoufázové skákání 80 cm
        - Romana V. a Marika - 12. místo
        - Radek P. a Carnevalo - 14. místo

 

3. 7. 2015 Nová koňská posila stáje
Do našeho malého stádečka jsme dovezli valáška jménem Abraxas. Jedná se o 5-ti letého hodného a mazlivého valáška, který může vozit na svém hřbetu nejmenší děti ale také na něm mohou jezdit i dospělí. Abu, jak se mu u nás přezdívá, je 150 cm vysoký, strakatý krasavec.
Více se o něm dozvíte v sekci "Naši koně" a fotky z prvního tréninku naleznete v sekci "Fotogalerie".
 

28. 6. 2015 Hobby závody Mělník
Mělnické kolbiště v neděli navštívily Agáta F. se Shiree a Anička H. s Octávkou.
Agi se Shiree si v první soutěži (dvoufázové skákání 60 cm) dojela pro 1. místo! Ve druhé soutěži (dvoufázové skákání 70 cm)
Shiree ukopla bidlo na třetí překážce a skončily na 11. místě.
Anička s Octávkou ukoply v první soutěži (dvoufáz. skákání 60 cm) ve druhé fázi bidlo ale i tak jim to vyneslo krásné 5. místo.
Druhá soutěž se jim ale skvěle vydařila a dojeli si s velkým časovým náskokem pro 1. místo!
Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".

    Dvoufázové skákání 60 cm
        - Agáta F. a Shiree - 1. místo
        - Anička H. a Octávka - 5. místo
    Dvoufázové skákání 70 cm
        - Agáta F. a Shiree - 11. místo
        - Anička H. a Octávka - 1. místo

 

27. 6. 2015 Oficiální závody Opřetice
Romča a Shiree dnes uspěly v opřetické stupňované obtižnosti do 90 cm!
Na start se připravovalo dalších 27 dvojic. Naše holky skončily na krásném 7. místě a odvezly si krásnou fialovou mašli.
Pak přišel na řadu parkur stupně Z (100cm). Naše dvojice startovala na této výšce po druhé v životě. Holky se držely a zajely základní parkur s jednou chybou. Startovní listina čítala něco kolem 40-ti jezdců a koní. Shodily překážku číslo 4 a i tak skončily na 19. místě.

Odkaz na video ze stupně Z naleznete v sekci "Fotogalerie".

    Stupňovaná obtížnost do 90cm
        - Romana a Shiree -> 7. místo
    Z - jedno rozeskakování
        - Romana a Shiree -> 4. tr. body (zákl. parkur) -> 19. místo


25. 6. 2015 Indie odjela za ženichem
Indie byla ve čtvrtek 25. června odvezena na připuštění.

Hřebcem je welsh cob Taraco Bendigo. Sedm let starý a 150 cm vysoký, zrzavý krasavec. Tohoto nádherného hřebce ujezdí i 9-ti letá slečna, která s ním jezdí po různých soustředěních.

To vše vypovídá o jeho úžasném charakteru.

Poslední zprávy od majitelky Beníka zněly velmi pozitivně.
Beník se do naší Indie zamiloval a nedá na ní dopustit.

Držme Indii všechny palce, aby se to povedlo a příští léto poskakovalo kolem ní krásné hříbátko.

Jestli se chcete o Bendigovi dozvědět něco více, klikněte na tento odkaz.
https://www.machackovi.cz/kategorie/hrebec/

 

13. 6. 2015 Oficiální závody SJ Čakovičky
Romča a Shiree dnes vyjely na své první společné oficiální závody. Čekaly je soutěže typu ZM (90 cm) a Z (100 cm).

Stupeň ZM byl na limitovaný čas, to znamená že je na parkur stanoven čas, ke kterému se dvojice musí nejvíce přiblížit. Dnes byl stanoven čas 52 vteřin. Naše dvojice se na této výšce chtěla jen rozeskákat a prohlédnout si kolbiště, jelikož Shiree je rychlejší koník tak se nepomýšlelo na umístění ale štěstí stálo na naší straně! Holky zajely čistý parkur s časem 51.91! Další jezdci se už více k určenému času nepřiblížili a to znamenalo pro naše holky vítězství!

Stupeň Z s navazným rozeskakováním. Holky musely překonat zákl. parkur čistě aby mohly pokračovat dále do rozeskakování. Shiree s Romčou jely minulí rok parkur stupňované obtížnosti do 100 cm, takže celý parkur neobsahoval překážky na této výšce. Ale na ofickách je to jinak a tak naší dvojici čekal parkur o 9 skocích v základní části a 6 skocích v rozesk. na výškách 90-100. Většina skoků měřila 100 cm. Holky měly premiéru a myslíme, že se jim to povedlo i přes dvě chyby při základním parkuru.

Holkám gratulujeme a Shiree má slíbený pytel mrkve za umístění v ZM.
Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".

    ZM - limitovaný čas
        - Romča a Shiree - 1. místo
    Z - jedno rozeskakování na čas
         - Romča a Shiree - 8 tr. bodů (umístění doplníme až dostaneme výsledkové listiny)

7. 6. 2015 JEZDECKÝ DEN

Jezdecký den je za námi a velmi se vydařil!
Počasí nám přálo, občestvení bylo úžasné a jezdci se snažili o ty nejlepší výkony.
 

Bylo na co koukat.
 

Jako první se nám ukázaly malé slečny na lonži.
Rozhodčí posuzovali hlavně sed jezdkyně.
    Posuzování sedu - lonž
       - 1. místo - Laura
       - 2. místo - Míša
       - 3. místo - Adélka
       - 4. místo - Sára
       - 5. místo - Zuzka F.
 

Druhá soutěž byla ve znamení drezúry. Deset odvážných jezdců se rozhodlo ukázat svoje jezdecké umění na obdelníku. Úloha byla obtížnosti Z.
    Drezúrní úloha Z
       - 1. místo - Klára (Indie)
       - 2. místo - Tomáš (Karel)
       - 3. místo - Kája (Dalibor)
       - 4. místo - Alena (Indie)
       - 5. místo - Týna (Cipísek)
 

Nasledovala jednodušší jízda zručnosti. Jezdci měli za úkol projet stanovenou trasu, která obsahovala přenos lahve z barelu na barel, slalom v klusu, přeskočit křížek a hod míčky.
    Jízda zručnosti - A
       - 1. místo - Natálka (Monty)
       - 2. místo - Jana (Orina)
       - 3. místo - Alena (Octávka)
       - 4. místo - Týna (Cipísek)
       - 5. místo - Maruška S. (Shiree)
 

Obtížnější jízda zručnosti obsahovala klusové kavalety, překonání tří in-outů a barely, které jezdci museli objet a po objetí třetího barelu rychle do cíle.
    Jízda zručnosti - B   
       - 1. místo - Anička (Shiree)
       - 2. místo - Bára (Shiree)
       - 3. místo - Alena (Shiree)
       - 4. místo - Agáta (Octávka)
       - 5. místo - Klára (Indie)
       - Cena za bojovnost - Mája K. (Marika)
 

Test hlavního trenéra Radka se skládal z drezúry a skoků. Prověřil, zda jsou jezdci schopni koně zpracovat, rozhodčí hodnotil i vliv jezdce na koně.
    Test hlavního trenéra
       - 1. místo - Bára (Invaze)
       - 2. místo - Mája K. (Marika)
       - 3. místo - Anička (Ajša)
       - 4. místo - Kája (Dalibor)
       - 5. místo - Agáta (Cipísek)
 

A poslední soutěž opět patřila našim nejmenším a nejmladším jezdcům. Parkur s vodičem měřený na čas. Nejrychlejší vyhrál. Hlavní aktérkou byla naše Jasněnka, které patří veliký dík, že to proběhla trpělivě se všemi holčičkami.
    Parkur s vodičem
       - 1. místo - Eliška
       - 2. místo - Sára
       - 3. místo - Adélka
       - 4. místo - Zuzka V.
       - 5. místo - Zuzka F.

Všem výhercům ještě jednou gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.

6. 6. 2015 Jezdecký den již zítra - bližší info zde

Jezdecký den se přiblížil, počasí doufejme opravdu vyjde, a tak se již zítra uvidíme - s jezdci, návštěvníky, diváky :). Připomínáme základní informace:

- sraz jezdců: 10:30 hodin (kdo chce pomoct nebo pořádně nazdobit koně, měl by přijet dříve.)
- začátek 1. soutěže: 11:30 - 12:00 (podle toho, jak vše stihneme - hlavně žádný stres :)).
- prosíme všechny návštěvníky, aby šli rovnou na dolní jízdárnu k potoku, kde proběhne společné focení i zahájení.

- pořadí disciplín je následující:

    1. předvedení sedu na lonži - děti
    2. drezurní úloha úrovně Z
    3. jízda zručnosti - jednodušší

    4. jízda zručnosti - obtížnější
    5. test hlavního trenéra
    6. parkur s vodičem - děti

 

Po celý den bude k dispozici základní občerstvení pro jezdce i diváky. Diváci - místa na sezení jsou, ale asi né pro všechny, vemte si proto s sebou deku nebo jinou podložku :).

MOC SE TĚŠÍME!

 

1. 6. 2015 Skákání ve volnosti
Invaze, Carnevalo a Marika dnes předváděli jak umí krásně skákat ve volnosti. Pro Invazi to bylo nejspíše první skákání ve volnosti v životě ale zvládla to skvěle a ke konci tréninku bylo vidět, že má ze skákání radost. Karel piloval styl nad skokem a jako "profík" to občas pěkně flákal, ale vždy se opravil. Marika je "stylařka" a tak se na daných vzdálenostech mezi skoky musela soustředit na pravidelný cval a ke konci už na skoky nepospíchala. Odkazy na videa najdete v sekci "Fotogalerie" a fotky z videí naleznete na našich facebookových stránkách.

31. 5. 2015 Hobby závody Mělník
Anička H. s Octávkou a Klára C. se Shiree se účastnily svých prvních závodů na Mělníku v soutěžích o výškách 60 a 70 cm. Pro první závody obou dívek byly skvělé podmínky, v areálu se nepohybovalo moc koní ani jezdců takže holky si zažily poklidnější závodní atmosféru a s kobylami zajely krásné parkury. Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".
    Dvoufázové skákání 60 cm
        - Anička a Octávka -> 7. místo (4 tr. body v prvé fázi)
        - Klára a Shiree -> 3. místo
    Dvoufázové skákání 70 cm
        - Anička a Octávka -> 2. místo
        - Klára a Shiree ->1. místo

29. 4. 2015 JEZDECKÝ DEN SE PŘESOUVÁ
Počasí nám nepřeje a proto jsme se rozhodli přesunout jezdecký den. Nové datum jsme stanovili na 7. června.
 

25. 4. 2015 Focení Invaze a Montyho
Invaze a poník Monty, dva nové přírůstky které se během uplynách dvou týdnů přestěhovali do naší stáje už mají také své krásné portréty na černém pozadí. Odkaz na album naleznete v sekci "Fotogalerie".

19. 4. 2015 Hobby závody Mělník
Tradiční hobby závody na Mělníku dnes navštivily Veronika K. s Octávkou a Romana V. se Shiree. Na výškách 60 a 70 cm bojovala s jedenácti dalšími soupeři Verča s Octávkou. Výšky 80 a 90 cm přeskákala Romča se Shiree. Všechny soutěže byly dvoufázové. Odkaz na fotky ze závodů naleznete v sekci "Fotogalerie".
    Dvoufázové skákání 60 cm
        - Verča a Octávka -> 1. místo
    Dvoufázové skákání 70 cm
        - Verča a Octávka -> 10. místo (4 tr. body v první fázi)
    Dvoufázové skákání 80 cm
        - Romča a Shiree -> 1. místo
    Dvoufázové skákání 90 cm
        - Romča a Shiree -> 7. místo (4 tr. body v první fázi)
 

12. 4. 2015 DISCIPLÍNY V RÁMCI JEZDECKÉHO DNE - PŘIHLÁŠKA PRO JEZDCE

Je to tady! Disciplíny pro jezdecký den jsou stanoveny, přihlášky hotové - nezbývá než vybídnutí jezdců k jejich vyplnění! Přihláška (včetně popisu jednotlivých disciplín a dalších informací) ke stažení zde: Přihláška_jezdecký den_1.5.2015.docx (17,4 kB) (vyplněnou přihlášku, případně výběr disciplín, hlašte Terce Momčilové - tel.: 607744994, e-mail: tereza.momcilova@gmail.com, nebo na facebooku.

 Přihlášky odevzdávejte do 21. 4. 2015!!!

Soutěžní disciplíny:

A) PŘEDVEDENÍ SPRÁVNÉHO SEDU NA LONŽI (pro děti do 10ti let)

B) DREZURNÍ ÚLOHA NA ÚROVNI Z1/72

C) JÍZDA ZRUČNOSTI – JEDNODUŠŠÍ

D) JÍZDA ZRUČNOSTI – OBTÍŽNĚJŠÍ

E) TEST HLAVNÍHO TRENÉRA (prvky drezury a parkuru)

F) PARKUR S VODIČEM (pro děti do 10ti let)

 

Pro první tři jezdce v každé disciplíně jsou připraveny věcné ceny, prvních pět jezdců bude dekorováno floty. Připraven je doprovodný program s jezdeckými ukázkami, občerstvení i závěrečné překvapení pro diváky! :)

Pokud některé z disciplín nerozumíte (detailní popis naleznete v dokumentu s přihláškou), nebo si chcete cokoli ujasnit, ptejte se Radka, Lucky nebo Terky.

TĚŠÍME SE NA HOJNOU ÚČAST A NEZAPOMENUTELNÉ SPORTOVNÍ ZÁŽITKY!

 

5. 4. 2015 JEZDECKÝ DEN JS HORSEMANE

Pro všechny jezdce z naší stáje, milovníky, příznivce a přátele koní, rodiče i kamarády chystáme druhý JEZDECKÝ DEN stáje Horsemane.

Protože máme velmi napilno, jedna z našich členek maturuje, druhá dělá státnice ... a je toho prostě hodně, nakonec jsme stanovili termín konání jezdeckého dne na 1. KVĚTNA 2015 (pátek, státní svátek).

Konkrétní disciplíny a organizační detaily budou upřesněny po zasedání organizačního výboru (:D), které se uskuteční 12. dubna. 
Prosím, hlaste svou účast Terce Momčilové. I podle vašeho zájmu a zdatností přihlášených jezdců budeme sestavovat konkrétní program :).

Startovné jsme vzhledem k nákupu cen do soutěží o malinko zvedli = 1. soutěž za 150,- Kč, každá další za 100,-

TĚŠÍME SE A PŘEDEM DOUFÁME, ŽE VYJDE POČASÍ (vzhledem k tomuto týdnu velice aktuální tužba)!

 

5. 4. 2015

Chtěli bychom tímto poděkovat naší dlouholeté profesorce Indii za vše, co nás naučila... Po dlouhém zvažování byla dnes odvezena do rodinné stáje, kde si bude užívat zasloužený koňský důchod :). Zároveň jsme dnes ve stáji přivítali novou kobylku Invazi, doufáme, že u nás bude spokojená a pro naše jezdce bude stejnou učitelkou, jako byla Indie :).

 

29. 3. 2015 Hobby závody Mělník
Agáta F. s Octávií a Romana V. se Shiree se v neděli 29. března vydali po zimní přípravě na první parkury této sezóny. Agáta s Octávkou se přihlásila do soutěží dvoufázové skákání 60 cm a dvoufázové skákání 70 cm. Romana a Shiree se utkaly v soutěžích dvoufázové skákání 80 cm a dvoufázové skákání 90 cm. Fotky naleznete v sekci "FOTOGALERIE".
    Dvoufázové skákání 60 cm
        - Agi a Octávka -> vyloučeny pro pád jezdce
    Dvoufázové skákání 70 cm
        - Agi a Octávka -> 3. místo
    Dvoufázové skákání 80 cm
        - Romča a Shiree -> 1. místo
    Dvoufázové skákání 90 cm
        - Romča a Shiree -> 1. místo
 

5. 3. 2015 JARNÍ BRIGÁDA V SOBOTU 21. BŘEZNA 2015

Po úspěšné podzimní brigádě, během které jsme udělali hromadu práce, je tu brigáda jarní. Po zimě je ve stáji co uklízet, potřebujeme opravit výběh - zkrátka připravit areál na letní koňské zážitky :). Doufáme, že se opět sejdeme v hojném počtu! Moc by nám to pomohlo. Děkujeme a těšíme se! :)

 

Pokud máte facebook, potvrzujte svoji účast zde: https://www.facebook.com/events/1546059242322656/

 

5. 2. 2015 POSEZENÍ POSUNUTO NA 21. ÚNORA 2015

Omlouváme se za změnu datumu našeho tradičního posezení U Tržických, ale provozní okolnosti nám nedovolili dostát původnímu plánu.

Doufáme, že se i přes to sejdeme v hojném počtu. Těšíme se! :)

 

14. 1. 2015 DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ A PROSBA

Prosíme o dodržování absolutního klidu a ticha ve stáji i v areálu JS Horsemane. Dnes večer se z kliniky po operaci vrátil vážně nemocný Mikky, aby se doléčil v domácím prostředí, kde to má rád. Dodržování tohoto režimu platí do odvolání. Předem moc děkujeme za pochopení :). Držte Mikkymu palce, ať je co nejdříve fit! :)

 

13. 1. 2015 Posezení jezdců stáje HORSEMANE

7. února 2015 se uskuteční tradiční POSEZENÍ JEZDCŮ STÁJE HORSEMANE. Sejdeme se U Tržických na Podolance v 19 hodin.
Doufáme, že se sejdeme v hojném počtu. Moc se na všechny těšíme! :)

 

13. 1. 2015 Od března začíná fungovat Pony klub

Pro velký zájem malých koňáků jsme se rozhodli provozovat Pony klub pro děti ve věku od 3 do 10 let. Bude se jednat o pravidelnou jezdeckou výuku spojenou s teoretickou průpravou i praktickými ukázkami práce s poníkem (krmení, čištění, sedlání, práce ze země a podobně).

Pony klub začne fungovat v březnu 2015 a děti budou moci docházet každý čtvrtek od 15 do 17 hodin. V případě zájmu není problém vymezit pro Pony klub i další všední dny :). 

Více se dozvíte přímo v sekci: "Pony klub

PŘIDEJ SE K NÁM A STAŇ SE ČLENEM PONY KLUBU HORSEMANE!

 

6. 1. 2015 V létě se uskuteční historicky první příměstský tábor JS Horsemane

Během tohoto léta se uskuteční historicky první příměstský tábor aneb zábavný jezdecký kurz JS HorsemaneVe třech termínech (6. - 10. 7. 2015, 20. - 24. 7. 2015 a 10. - 14. 8. 2015 se budeme každý den vždy od 9 do 17 hodin naplno věnovat koním - jezdeckému výcviku, teorii i praktickým ukázkám i péči o čtyřnohé chlupáče - od přípravy krmení až po detaily každodenní i občasné péče. K takové péči patří i péče o stáj a okolí. Součástí zábavného jezdeckého kurzu jsou i zábavné hry a soutěže. Po celou dobu kurzu se budou všechny zúčastněné děti intenzivně připravovat na poslední den, během kterého proběhne závěrečná soutěž. Ta bez výjimky vyzkouší jezdeckou zdatnost dětí - soutěžit se bude v tematických maskách (vyzdoben bude jezdec i kůň). Společně s vyhlášením výsledků soutěže zároveň shrneme a ukončíme celý zábavný kurz. 

 

CO S SEBOU? :)

Jezdecké vybavení:

-          Ochrannou helmu (pokud dítě helmu nevlastí, nahlaste tuto skutečnost předem, máme k dispozici omezený počet helem na půjčení :))

-          Jezdecké kalhoty (rajtky) nebo legíny – musí být na těle upnuté

-          Jezdecké boty nebo nízké boty a chapsy

-          Ochrannou vestu (dobrovolné, ale doporučujeme – pro zvýšení bezpečnosti)

-          Jezdecký bičík nebo tušírku (můžeme opět v omezeném počtu zapůjčit)

Ostatní:

-          Nejrůznější vychytávky na ozdobení sebe i koně (součást soutěží a her) – stará prostěradla, trika, hadry, doplňky do hřívy i do vlasů,             propriety k vyšperkování dvojice k dokonalosti, krepový papír :).

-          Oblíbené pastelky, tempery, fixy, papíry, čtvrtky (tyto věci budou k dispozici, ale čím víc pastelek, tím více zábavy :)).

-          PYTEL DOBRÉ NÁLADY

Těšíme se na na vás!

Terka & Lucka
 

Cena pětidenního intenzivního a zábavného jezdeckého kurzu: 3000,- Kč

Termíny:               6.7. - 10.7. 2015

                             20. – 24. 7. 2015

                             10. – 14. 8. 2015

každý den vždy od 9 do 17 hodin

Přihláška bude od 12. ledna 2015 k vyzvednutí v kanceláři JS Horsemane - účast, prosím, hlaste Lucce Drachslerové nebo Terce Momčilové.

Závazná přihláška včetně základních informací je ke stažení zde:

Přihláška na příměstský tábor vč. základních informací.pdf (280,7 kB)