Archiv novinek roku 2017

11. 11. 2017 Drezúrní hobby závody Čisovice
    Dnes Romča s Helou vyrazily na halové drezúrní hobby závody do nového areálu v Čisovicích.
    Jedna premiéra se odehrávala v podání Helči s Abuem a druhou premiéru zažila Purgetta kterou Romča provedla jejími prvními drezúrními starty v životě. Holky si zajely úlohy Z1 a Z2.
    Náš plán byl od začátku jasný.
Vlézt do haly.... ano nejspíš si řikáte "Co na tom je tak težkého?". No je to težší než by si jste si mysleli. Haly přece koníky koušou a "žerou" ve velkém. Naše dvojice se ale nedaly a do haly vlezly a dokonce i vylezly po úspěšných projetí předepsaných úloh.
    Nejdříve nás čekala dr. úloha Z1, ve které se sešlo celkem 20 dvojic, které byly rozděleny na jezdce s licencí a bez licence. Každá kategorie měla své dekorování. Helča si s Abuem po úspěšném dojely pro krásných 55,58%, v jejich kategorii jezdců bez licence to stačilo na 11. místo. Romča s Purgettou absolvovaly stejnou úlohu za 57,05% a v kategorii jezdců s licencí vybojovaly krásné 5. místo.
    Druhé soutěže dr. úlohy Z2 se zůčastnilo celkem 12 dvojic, tady už jely všichni proti všem. Helča s Abuem si vybojovali krásných 57%, bohužel na umístění za pentličku jim to nestačilo a tak konečné místo zjistíme až po zveřejnění výsledkových listin. Romča s Purgettou si v této úloze dojely pro výsledek 59,41%, ten jim stačil na krásné 3. místo.
    Jsme pyšní na koníky, že se i v hale dokázali krásně koncentrovat a nemysleli na bubáky, které každá hala v jejích očí skrývá.
Holkám moc gratulujeme k pěkným výkonům.
Odkaz na fotky a videa neleznete v sekci "Fotogalerie".

 

    Drezúrní úloha Z1
        - Helena R. + Abraxas -> 11. místo (55,58%)
        - Romana V. + Purgetta -> 5. místo (57,05%)
    Drezúrní úloha Z2
        - Helena R. + Abraxas -> 57% (bohužel nemáme výsledkové listiny)
        - Romana V. + Purgetta -> 3. místo (59,41%)

 

1. 10. 2017 Hobby závody Mělník
    První říjnovou neděli jsme trávili na závodech na Mělníku.
Mája s Barčou si jely zkušebně zajet drezúrní úlohu Z1 s Indií a parkur o výšce 80 cm s Purgettou, protože tyto dvě praktické zkoušky je potkají u skládání zkoušek základního výcviku jezdce.
    Z drezúrní úlohy si Barča s Indií odvezly výsledek 59%, který stačil na krásné 3. místo v konečném pořadí.
Mája, která v sobotu závodila na Gabrielce a byla trošku unavená si s Inďou dojela pro výsledek 56%, který nám bohužel na mašličku nestačil ale na splnění zkoušek ano a to je to hlavní.
    Holky pak čekal parkur, který jely tréninkově, aby se s Purgettou trochu sžily. Jelikož Purgetta už měla ze soboty dva parkury v nohách, holky měly projet pouze první fázi. Mája startovala z naší dvojice jako první. Celý parkur si vedla dobře, důležité bylo předvést klidný parkur, což Mája splnila a i když na konci parkuru přišla chyba, tak nás to netrápí.
Barča absolvovala parkur táké klidně a ukázkově, bohužel únava se na Purgettě projevila a proto parkur dojely se třemi chybami.
    Holkám gratulujeme k pěkným výkonům a budeme na ně ve čtvrtek myslet.
    Po tomto náročném víkendu si Purgetta užívá zasloužené 2 dny volna poflakováním se na pastvě s koňskými parťáky.
    Videa naleznete v sekci "Fotogalerie".

    Drezúrní úloha Z1
        - Barbora S. + Indie -> 3. místo (59,118%)
        - Magdalena K. + Indie -> 7. místo (56,765%)
    Dvoufázové skákání 80 cm
        - Barbora S. + Purgetta -> 9. místo (12 tr. b. 1. fáze)
        - Magdalena K. + Purgetta -> 6. místo (4 tr. b. 1. fáze)
 

30. 9. 2017 Hobby parkury Gabrielka
    Nenechali jsme si dnes ujít hobby závody na Gabrielce.
Sobotní krásný podzimní den vyjely reprezentovat náš jezdecký klub Agáta F. s Purgettou, Mája K. s Marikou a Romana V. se Soleou.
Všechny tři holky se účastnily soutěží stupňovaných obtížností do 80 a 90 cm.
    Jako první z naší trojice nám startovala Agi s Purgettou, které v první soutěži bohužel shodily předposlední a poslední skok. S osmi trestnými body na kontu se umístily na 22. místě z 28 startujících. Jako druhá v pořadí startovala na této výšce poprvé v životě Soela s Romčou. Soela nejspíše chtěla ukázat své kvality a první skok skočila výrazně výšše než měla, Romču to bohužel vyvedlo z rovnováhy a druhý skok Solea pro bezpečí obou vyhla. Romča ztratila rovnováhu boužel úplně a spadla. Pro ně tedy parkur skončil diskvalifikací.
Posledním želízkem v ohni byla Mája, která startovala na závodech po delší době a i když nám tato dvojice s klidem chodí v domácím prostředí překážky na 100 cm, atmosféra závodů dělá své. Mája se ale nedala a parkur s Marikou projela čistě a v naprostém klidu, stačilo to na krásné 11. místo. Důležité je jezdit pro dobrý pocit a my jsme na Máju pyšní, že se nenechala svojí nervozitou ovlivnit.
    Ve druhé soutěži se opět jako první z trojice postavila Agi, vše šlo hladce, Agi podala skvělý výkon, jen se bohužel po šestém skoku s Purgettou rozešla ve směru jízdy a po pádu jí byla přivolána sanitka.
Romča nám se Soleou trochu po této scéně znervózněly ale nervozitu překonaly a nakonec dojely parkur se šesti trestnými body. 4 body byly za uzavření kruhu a 2 byly za překročení času. Tento výsledek jim stačil na 13. místo. Opět jako třetí startovala Mája, pro kterou to byl první start v životě na těchto výškách. Mája předvedla s Marikou ukázkový rychlý parkur a za svůj výkon si odvezly bílou mašli za 2. místo! Moc gratulujeme.
    Ale teď zpátky k naší Agátě, kterou odvezla sanitka a na kterou myslel celý Horse Mane tým po zbytek dne.
Agi už je doma a má prasklý obratel v oblasti kostrče. Jsme strašně moc rádi, že se nestalo nic horšího a přejeme Agi brzké uzdravení a moc se těšíme až jí uvidíme u nás alespoň na kávě :).
    Videa a nádherné fotografie od Lenky Šilhové můžete shlédnout na rajčeti na které se dostanete přes sekci "Fotogalerie".

    Stup. obtížnost do 80 cm
        - Magdalena K. + Marika -> 11. místo
        - Romana V. + Solea -> vyloučení pro pád
        - Agáta F. + Purgetta -> 22. místo (8 tr. b.)
    Stup. obtížnost do 90 cm
        - Magdalena K. + Marika -> 2. místo
        - Romana V. + Solea -> 13. místo (6 tr. b.)
        - Agáta F. + Purgetta -> vyloučení pro pád

 

16. 9. 2017 Hobby parkury Kováry
Dneska nám vyjely o vesnici dál závodit Romča V. se Soleou.
    Na svoje první společné závody se vyrazily okoukat do Kovár, kde se účastnily soutěží 60 cm na limitovaný čas a dvoufázového skákání 70/80.
Pro jejich první společný start bylo důležité parkury zajet v klidu, bez stresu, mašličky pro nás nebyly důležité. Vše se povedlo jak mělo a holky si za svůj první společný čistý parkur na 60 cm vyskákaly krásné 5. místo.
    V druhé soutěži absolvolaly první fázi čistě, ve druhé přišla chyba na druhé skoku ale díky rychlému času si odvezly modrou mašli za 4. místo.
Velká gratulace.
Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".

    60 cm na limitovaný čas
        - Romana V. + Solea -> 5. místo
    Dvoufázové skákání 70/80
        - Romana V. + Solea -> 4. místo (II. fáze - 4 tr. body)
 

14. 8. - 18. 8. 2017 II. turnus příměstského tábora
Máme za sebou druhý turnus příměstského tábora.
Tentokrát byla parta dětí věkově dost rozdílná a o to to bylo lepší. Počasí nám přálo a děti si užily spoustu zábavy. Pro tento týden jsme místo výletu na Okoř zvolili celodenní putování za ztraceným předmětem. Nechyběla ani páteční jízda zručnosti na kteru se děti po celý týden pečlivě připravovaly pod dohledem našich trenérů.
Doufáme, že si děti užily týden stejně dobře jako my a těšíme se až se znovu uvidíme.
Odkaz na fotografie můžete naleznout v sekci "Fotogalerie".
 

22. 7. 2017 Oficiální parkury Rudná
Radek P. s Marikou vyrazili závodit do Rudné, kde se účastnili soutěží ZZ na limitovaný čas a ZM na limitovaný čas.
    V první soutěži stupně ZZ, kde výška překážek je 80 cm se postavili na start proti dalším 20ti jezdcům a po absolvování čistého parkuru si odvezli krásné 8. místo.
    V druhé soutěži ZM je čekal parkur na výšce 90 cm a startovní listina čítala 30 soutěžících. V této soutěži se již limitovanému času přiblížili o něco lépe a jejich výsledek s čistým parkurem stačil na 6. místo.
    Moc gratulejeme.

        ZZ na limitovaný čas
            - Radek P. + Marika -> 8. místo
        ZM na limitovaný čas
            - Radek P. + Marika -> 6. místo

 

17. 7. - 21. 7. 2017 I. turnus příměstného tábora
Úspěšně proběhl první turnus příměstského tábora v Trojanově dvoře. Dětem se u nás moc líbilo, odnesly si spousty nových poznatků a zážitků ze světa koní a všeho kolem nich. Celý týden pilně trénovaly na páteční závěrečnou jízdu zručnosti a ve středu nechyběl ani celodenní výlet na nedaleký hrad Okoř.
Moc jsme si tento týden užili a doufáme, že se příští rok opět potkáme.
Fotografie naleznete pod odkazem v sekci "Fotogalerie".

 

9. 7. 2017 Hobby drezury Mělník
Svojí závodní premiéru si užila Hela R. a náš strakatý Abu. Oba měli k sobě přidělené ostřílené závodní parťáky.
    Hela si svoje první závody odjela v sedle Karla. V první úloze Z1 si dvojice za svůj výkon od rozhodčí vysloužila 59,412% a odvezla si mašličku za krásné 4. místo. Za druhou úlohu Z4 si Hela s Kájou odvezla 56% a 5. místo.
    Moc Helče gratulujeme k prvním závodním úspěchům.
    Náš Abraxas svoje první závody v životě absolvoval s Romčou. Abu se moc snažil a za svojí snahu v Z1 si vysloužil krásných 61,765% a
1. místo. Ale neusl na vavřínech a i v další úloze podal skvělý výkon. Ze Z4 si dvojice odvezla 60,8% a i tento výsledek znamenal 1. místo.
    Máme velkou radost!
Moc oběma jezdkyním gratulujeme ke skvělým výkonům.
Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".
 

    Drezúrní úloha Z1
        - Romana V. + Abraxas -> 1. místo (61,765%)
        - Helena R. + Carnevalo -> 4. místo (59,412%)
    Drezúrní úloha Z4
        - Helena R. + Carnevalo -> 5. místo (56%)
        - Romana V. + Abraxas -> 1. místo (60,8%)
 

17. 6. 2017 Rodinný den
V sobotu 17. června se uskutečnil Rodinný den, přes nevypočitatelné počasí dorazil velký počet návštěvníku pro které jsme měli připravené v první řadě vození na ponících a komentovanu prohlídku stáje, v mezičase proběhla ukázka skoku mohutnosti, které se zůčastnily čtyři jezdkyně. Nejlépe skončila Barča S. s Invazí, které své vítězství potvrdily čistě překonanou výškou na 110 cm. Diváci byli úžasní a tak holky jako přídavek ukázaly i něco málo z jízdárenské práce, nechyběla ani ukázka práce s koněm ze země.

    Po celou dobu mohli návštěvníci zavítat i do výtvarných dílniček Kroužky a Proužky s. r. o. a nechyběl ani stánek s občerstvením.
Doufáme, že si všichni odpoledne užili stejně jako my a už se těšíme na další den v Trojanově dvoře.
Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".
 

10. 6. 2017 Oficiální závody Rudná
Romana V. se s Marikou zúčastnila skokových závodů v Rudné u Prahy.
    Holky se zúčastnily soutěže ZM na limitovaný čas. Parkur zajely čistě ale bohužel rychle. Čas byl nastaven na 67 vteřin a holky ho zajely za 61.
    Bohužel se k času moc nepřiblížily a to je stálo umístění. V další soutěži Z s rozeskakováním se na pátém skoku holky rozešly na odskoku. Romča spadla ale odvezla si pouze modřinu.
    Jsme rádi, že jsou holky v pořádku a těšíme se až je uvidíme na dalších závodech.
Odkaz na fotografie a videa ze závodů naleznete v sekci "Fotogalerie".

        ZM na limitovaný čas
            - Romana V. + Marika -> 23. místo
        Z s rozeskakováním
            - Romana V. + Marika -> vyloučení pro pád

 

20. 5. 2017 Hobby parkury Královice
Agáta F. s Purgettou a Bára S. s Octávkou vyrazily závodit do Královic.
    Holky se zúčastnily soutěží dvoufázových skákání 70/80 a 80/90 cm.
    Agáta s Purgettou šli první soutěž čistě ale bohužel byly ve druhé fázi pomalé a tak si odvezly 1 tr. bod za čas a krásné 9. místo. Ze druhé soutěže si odvezly 8 tr. bodů z první fáze.
    Barča s Octávkou v první soutěži zazmatkovala na prvním skoku a přišlo vyhnutí. Škoda, jelikož hoky pak následně parkur absolvovaly čistě. Díky tomu si odvezly 4 tr. body za vyhnutí a 4 tr. body za čas. Na druhou soutěž se bohužel dostavila únava. Holky bohužel chybovaly hned na prvním skoku a druhý skok Octávka vyhla, po opravě Barča soutěž vzdala.
Oběma jezdkyním gratulujeme k pěkným výkonům.
Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".

        Dvoufázové skákání 70/80 cm
            - Agáta F. + Purgetta -> 9. místo (1 tr. bod za čas 2. fáze)
            - Bára S. + Octavia -> 24. místo (8 tr. bodů 1. fáze)
        Dvoufázové skákání 80/90 cm
            - Agáta F. + Purgetta -> 11. místo (8 tr. bodů 1. fáze)
            - Bára S. + Octavia -> vzdala
 

13. 5. 2017 Oficiální závody Královice
Dnešní krásnou sobotu, ještě před příchodem bouřek, stihla Romča s Marikou zajet parkury stupně ZM na limit. čas a Z s rozskekováním v krásném novém areálu v Královicích u Slaného.
    Pro obě holky to byly po delší době první oficiální závody a první dva parkury na plných výškách, tedy 90 a 100 cm.
    Do první soutěže se holky jely spíše okoukat. ZM na limitovaný čas zajely s jednou chybou na překážkách a s jedním trestným bodem za překročení stanoveného času. (Romča totiž zapoměla na sedmičku a musela jí najet znovu, trdlo!)
    Z s rozeskakováním bylo za úkol přejet s max. dvěma chybami. To holky splnily, ze Z odjely s jednou chybou ze základního kola parkuru. Do rozeskakování se sice nepodívaly ale na prvních společných 100 cm, to je moc hezký výsledek.
    Umístění doplníme po uveřejnění výsledkových listin.
    Odkaz na fotografie a videa naleznete v sekci "Fotogalerie".
       
        ZM na limitovaný čas
            - Romana V. + Marika -> 29. místo (5  tr. bodů)
        Z s rozeskakováním
            - Romana V. + Marika -> 15. místo (4 tr. body zákl. kolo)
 

6. 5. 2017 Hobby parkury Kováry
V sobotu Bára S., Klára C. a Romana V. vyrazily závodit do Kovár. No závodit, spíše zkusit štěstí :).
Na kolbiště se vypravily v následujících dvojicích Barča s Invazí, Klára s Karlem a Romča s Purgettou.
    Všechny tři holky se přihlásily do soutěží dvoufázového skákání 70/80 a 80/90 cm.
    Barča s Invazí měla na závodech premiéru a tak pro nás byl důležité, aby se parkur obešel bez větších problémů. V první soutěži chybovali na jedné překážce v první fázi a ve druhé soutěži jí potkaly dvě chyby na překážkách v první fázi. Barča sice nedosáhla na mašle ale z parkurů si odvezla další zkušenosti a hlavně dobrý pocit.
    Klárka s Karlem si bohužel také odvezli z první soutěže lehkou chybu v kombinaci na překážce v první fázi. Ve druhé soutěži se projevila únava i pozdní odpoledne. Klárka si odvezla dvě chyby za odmítnutí skoku, ty byly vždy opraveny ale jinak žádné shození.
    Romča dělala Purgettě partnerku do prvních soutěží na těchto výškách, takže úkol byl projet kurz co možná nejvíce v klidu a zjistit na čem je potřeba pracovat. Z první soutěže si holky odvezly dvě chyby a ze druhé tři.
    Holky mašle nevyhrály ale mašle je jenom bonus. Zkušenosti jsou cennější :).
    My máme radost, že se nám všichni vrátili v pořádku.
    Odkaz na fotografie a videa naleznete v sekci "Fotogalerie".

        Dvoufázové skákání 70/80 cm
            - Barbora S. + Invaze -> 10. místo (4 tr. b. 1. fáze)
            - Klára C. + Carnevalo -> 15. místo (4 tr. b. 1. fáze)
            - Romana V. + Purgetta -> 19. místo (8 tr. b. 1. fáze)
        Dvoufázové skákání 80/90 cm
            - Barbora S. + Invaze -> 13. místo (12 tr. b. 1. fáze)
            - Klára C. + Carnevalo -> 12. místo (8 tr. b. 1. fáze)
            - Romana V. + Purgetta -> 11. místo (12 tr. b. 1. fáze)
 

30. 4. 2017 Hobby parkury Mělník

Klára s Radkem vyjeli na Mělník a uspěli.
Radek vyrazil v sedle Solei, pro kterou to byly první parkury v životě, na dvoufázové skákání 60 a 70 cm.
    V první soutěži si dojeli pro 1. místo. Ve druhé přišla bohužel chyba v první fázi a tak dopadli bez umístění.
Klára v sedle Karla si na svoje první závody v sézoně vyjela na rozhýbání a okoukání na dvoufázové skákání 70 a 80 cm.
    V soutěži na výšce 70 cm si za čistý parkur vysloužili 1. místo. V další soutěži skončili na 4. místě.
    Oběma jezdcům gratulujeme!
Odkazy na videa a pár fotek naleznete v sekci "Fotogalerie".

        Dvoufázové skákání 60 cm
            - Radek P. + Solea -> 1. místo
        Dvoufázové skákání 70 cm
            - Radek P. + Solea -> (nejsou výsledkové listiny) 4 tr. b. v 1. fázi
            - Klára C. + Carnevalo -> 1. místo
        Dvoufázové skákání 80 cm
            - Klára C. + Carnevalo -> 4. místo
 

29. 4. 2017 Hobby parkury PJK Gabrielka

Dnes na hobby parkury v PJK Gabrielka ale vyjeli naši nejzkušenější. Radek s Romanou.
    Radek sedlal Invazi a Romča Mariku, proto se dneska závodilo na okoukání ve stupňovaných obtížnostech do 80 a do 90 cm.
    V první soutěži, které se zúčastnilo dohromady asi 25 dvojic, šli oba čistě a časy jim bohatě stačily na krásná umístění. Radek s Invazí skončili na 2. místě a o vteřinku rychlejší byla Romča s Marikou které tím pádem obsadily místo 1.
    Ve druhé soutěži čítala startovní listina 27 jmen jezdců a koní. Radek s Invazí bohužel chybovali na dvouch překážkách a skončili na 19. místě. Romča s Marikou měly více štěstí a na odstup několika málo setin vteřiny obsadily opět 1. místo!
    Moc oběma gratulujeme!
    Odkaz na pár fotografií a videa naleznete v sekci "Fotogalerie".

        Stupňovaná obtížnost do 80 cm
            - Romana V. + Marika -> 1. místo
            - Radek P. + Invaze -> 2. místo
        Stupňovaná obtížnost o 90 cm
            - Romana V. + Marika -> 1. místo
            - Radek P. + Invaze -> 19. místo (8 tr. bodů)
 

1. 4. 2017 Hobby závody Tursko

Agáta s Purgettou a Magdalena K. s Marikou vyrazily 1. dubna na hobby parkury do Turska.
    Holky se zúčastnily soutěží SO do 60 cm a SO do 70 cm.
    V první i v druhé soutěži zvítězila Mája s Marikou a jako druhé se těsně za nimi zařadila Agi s Purgettou.
    Doslova převálcovaly konkurenci. Odkaz na videa naleznete v sekci "Fotogalerie".

        Stupňovaná obtížnost do 60 cm
            - Agáta F. + Purgetta -> 2. místo
            - Magdalena K. + Marika -> 1. místo
        Stupňovaná obtížnost do 70 cm
            - Agáta F. + Purgetta -> 2. místo
            - Magdalena K. + Marika -> 1. místo
 

23. 3. 2017 Jezdecký festival v Lysé nad Labem

Romana se Shiree se účastnily soutěží v Lysé n. L. Měly se účastnit soutěží stupňovaná obtížnost do 100 cm se žolíkem a Z s rozeskakováním.
    Holky se seznamovaly se zdejší halou během prvního parkuru, který byl atraktivní jak pro diváky, tak i pro jezdce. Bohužel se holkám nezadařilo a během parkuru udělaly 4 chyby na překážkách a po posledním skoku a po projetí cílem následoval Romči pád, i přes pád, holky skončily na 16. místě.
    Při krokování po soutěži nám Shiree začala kulhat a proto pro holky závody skončily.
    Odkaz na video naleznete v sekci "Fotogalerie".


    Zítra nám přijede paní veterinářka a my doufáme, že to nebude nic hrozného a holky zase brzy uvidíme na závodním kolbišti.

        Stupňovaná obtížnost do 100 se žolíkem
            - Romana V. + Shiree -> 16. místo


 

4. 3. 2017 Oficiální závody Královice
Romana V. se Shiree dnes po zimní závodní pauze vyrazily na halové skokové závody do nového krásného areálu v Královicích.
    Zúčastnily se soutěží: SO (stupňovaná obtížnost) do 100 se žolíkem a SO do 110 se žolíkem.
    V první soutěži holky překonaly parkur s čistým kontem a to jim vyneslo 7. místo.
Ve druhé soutěži si holky vedly skvěle ale na šestém skoku přišel karambol při odskoku a Shiree překážku proskočila. Romča ztratila ze sedla třmen a při pokusu dostat se zpátky do sedla i brýle. Soutěž vzdala.
    Jsme rádi, že se nám holky vrátily v pořádku a s chutí do dalších soutěží.
    Odkaz na fotografie můžete najít v sekci "Fotogalerie".

        Stupňovaná obtížnost do 100 se žolíkem
            - Romana V. + Shiree -> 7. místo
        Stupňovaná obtížnost do 110 se žolíkem
            - Romana V. + Shiree -> vzdala
 

3. 1. 2017 Výběhové focení
První sníh, první fotky. Část dnešního dne zaralo focení našich koní ve výběhu. Bohužel se kvůli nepřízni počasí nestačili vyfotit všechny koně ale to brzy napravíme. Odkaz na fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie".

1. 1. 2017 Video z roku 2016
Magdalena K. sestříhala video ze zážitků z roku 2016. Shlédnout jej můžete v sekci "Videogalerie".